+86 18027318690
+86 13078842050
admin@bft-fitness.com
+86 020-36078553



型号: BCT10
最新款apk智力晨跑机,时尚商务波浪式大显示大屏宽跑带民用锻炼身体房晨跑机。博菲特锻炼身体器具有现司——西南地比较大的民用锻炼身体房晨跑机的生产产家。
![]() |
●电动机 |
|
日本调频器:3HP (2.2KW) AC, 高达: 6HP |
| ●超宽跑带 |
![]() |
|
3390×580×3.2 mm 宽*高*规格 |
![]() |
●上端条和侧边条 |
|
加硬PVC高強度灰紫色边条 |

安徽博菲特运动健身设备有限的工司
(十几年生产经验,八千好些款服务,全球性五千多名协作身体健康房,身体健康室内运动器械厂商业)
| TFT display screen | 21.5" soft-touch resistive screen (optional) |
| LED display screen | 215" ; multi-window display |
| Console upright | Welded steel frame |
| Lateral sliding rail | Advanced configuration: Hardened high-strength PVC; Standard configuration: without lateral sliding rail. |
| Sliding rail | Hardened high-strength PVC (bicolor) |
| Heart rate sensor chip | Injection molded; never slips. |
| Running belt | 3.2T,Working temperature: -10℃~70℃ |
| Running board | High-strength, 25T, max static load capacity: 600kg |
| Inverter | Made in Taiwan (standard configuration); Made in Korea (advanced configuration) |
| Water bottle holder | Personal belongings can be put here. |
| Lubrication | Standard configuration: manual lubrication system; Advanced configuration:Self-lubrication system controlled by Micro-PLC. |
| Elevator motor |
Voltage: 220V~240V
Speed: 1475r/min
Frequency: 50Hz
Output power: 60W
Insulation: grade B
|
| Main motor |
Rated power: 3.0HP (2.2KW)
Max power: 7.0HP (5.1KW)
|
| Transport wheel | Yes |
Copyright © All Rights Reserved. 广州博菲特健身器材有限公司 dumeiw.com 网站地图