+86 18027318690
+86 13078842050
admin@bft-fitness.com
+86 020-36078553



品牌: 博菲特 / BFTFITNESS
型号: BFT1007
坐式低拉背来训练器,施用乘船拉背机有氧运动是烧燃卡路里,解决上背脊和肩部腿部肌肉压力的好方法步骤。博菲特瑜伽健身会所设施局限子公司——华东省市最好的商用机瑜伽健身会所设施制作产品。


包括调节杆、按钮、插销和直观标识(专利申请中)等均为显眼的黄色,清晰可辨,因此,即使最没有经验的用户也能够轻易发现,并能对器材进行正确设置,不需要教练帮助。一旦用户发现并选定了器材上最适合的座位调节号,则所有Pure Strength力量训练器材上的设置都会完全一样。

| 品名 | 拉背划船训练器 |
| 尺寸 | 1850*1500*1335mm |
| GW | 180KG |
| NW | 162KG |
| 最大配重 | 300kg |
| 管材大小 | 120*60*25mm / 80*50*25mm square bute |
| 肌肉 | 斜方肌中部、斜方肌下部、下菱形肌、背阔肌、三角肌后方、肱桡肌 |
| 最大用户承重 | 200kg |
| 用途 | 健身房俱乐部 |
| 坐垫 | black PU/PVC/ leather |
| 港口 | 广州黄埔 |


安徽博菲特运动健身实验室设备有限的集团公司
(30年经历,奶茶几米产品设备,世界十大五千多个合作共赢健体房,健体道具厂批销)
| Places of origin | Guangzhou ,Guangdong, China |
| M.O.Q. | 1).For wholesaler: 20pieces Different models different functions mixed ; 2).For retailer: 1 piece/color/model; |
| Production/Manufactuer | Usually 7-35days after order details confirmed and deposit received; |
| Lead-Time | Stock available in factory: 3-7days after full payment received; |
| Payment Term | We accept T/T,WESTERN UNION, L/C at sight etc. (T/T: 30% deposit in advance, 70% balance before delivery.) |
| Packing | Standard export packing / According to customer's requirement. 1) Wooden case 2) Platform |
| Transportation | 1) Sea Shipping FOB Guang Zhou Port: Huang Pu Port CIF CY To CY 2).Express: Door to door shipping (EMS,DHL, Fedex ,TNT,UPS and so on) It will always take 5-7 working days. 3).Air shipping. |
| Certification | ISO9001,SGS,CE |
| Advantages | USA World famous brand design, smart, fashion, multi-functional, high eyes appreciate, unique |
| Business range | Italy, German, France, Russia more than 10 European Countries ,all middle east countries, India, Malaysia , south Korean more than 10 Asian countries and brazil and so on, total more than 40 Countries , etc. |
BFTFITNESS advantages:
|
a) World famous design, 95% similar quality. Providing all kinds of gym equipment meet with one professional gym need. We are professional manufacturer who specialized in professional gym equipment, such as commercial strength lines, commercial treadmill, exercise bike and spinning bike etc, also can provide full set parts equip for a professional gym, such as dumbbell, plates, gym bars, yoga mat, gym ball ect for over 10 years. All our products are made by top Q235 Steel with superior quality and100% factory sales directly. Our strength machine design come from Italy design, USA LIFE FITNESS design,. No matter looks and quality almost 95% similar as original famous brand design. |
|
|
b) Competitive price. Since we are professional manufacturer of strength, cardio lines and provide to end wholesaler or retailer directly, it avoids the mid-transshipment between wholesalers or retailers to save much delivery cost for our customers. Since machine with 95% similar as world famous brands from looks and quality, but only with 10%-20% price as original brand. |
|
|
c) Professional gym design team. If you ready to open one gym, but without any experience in designing how many machine will be equipped in the gym and how to set those machine, than we have a very professional team to provide this service to you for free when you order machine from our company. |
|
|
d) Good service. Our products have available stock, Mix order and Small order (MOQ: 1piece) is acceptable as well. We have professional work team to give quick response to all enquiries in time. |
|
| e) ODM&OEM acceptable ; | |
| f)Making gym proposal for customer by our professional designer if neccessary | |
| g)Installation service can be provided if neccessary | |
| q)After-sales service team 24 hours online | |
|
h)Trade assurance order provided for customer benefit as follwoing detail: A. on-time shipment B. Product quality protection C. Payment protection. |
Copyright © All Rights Reserved. 广州博菲特健身器材有限公司 dumeiw.com 网站地图